קוסמטיקה ופארמה

מידע נוסף

בקטוכם מעניקה שירותי בדיקה לאורך שרשרת האספקה המותאמים לצרכים שלך – משלב חומרי הגלם, דרך שלבי הפיתוח השונים ועד לאיכות, בטיחות וביצועי המוצר הסופי.
בשנים האחרונות השקיעה בקטוכם רבות בפיתוח מחלקה ייעודית שתתמחה בבדיקות של מוצרי פרמצבטיקה, קוסמטיקה ותוספי מזון. המחלקה השתלבה במערך המעבדתי הכולל של בקטוכם הכולל מגוון רחב של ציוד מעבדתי חדיש.

 

בשל נוכחות חומרים מעכבים בתוך מוצרים קוסמטיים קיים קושי לזהות את החיידקים הרדומים שנמצאים בו ולכן יש לנטרל חומרים אלו, בתוך המוצרים ורק לאחר מכן לבצע בדיקה למוצר.
מסיבה זו בדיקות קוסמטיקה אורכות זמן רב יותר מבדיקות רגילות.
לכל מוצר חדש שמגיע יש לבצע ולידציה ולנטרל את החומרים הפעילים.

Phthalates
הפתלטים הנפוצים ביותר הנם DIDP, DEHP, DINP. ה-DEHP הוא הדומיננטי בשימוש בתעשיית הפלסטיק. פתלטים עלולים להימצא במגוון רחב של מוצרים קוסמטיקה כתוצאה מנדידת היסודות מאריזת המוצר, העשויה לעיתים מ-PVC, PE או כל פלסטיק אחר.

Parabens
פרבנים משמשים כחומרים משמרים בדאודורנטים, סבונים, קרמים ומוצרי הטיפוח נוספים. משפחת הפרבנים זו כוללת מספר חומרים שאת נוכחותם במוצר אנו בודקים : Methyl, Ethyl, Propyl Paraben .

Solvents
שאריות ממסים כתוצאה מתהליך המיצוי כגון : Hexane, Ethanol, Methanol, Dichloromethane, Acetone.

פעילות אנטי-מיקרוביאלית של חומרים משמרים קוסמטיים ושימוש קוסמטי לטווח ארוך עלולים לשבש את המרקם הרגיל של העור.
על מנת להבטיח שימוש במוצרי קוסמטיקה איכותיים, אנו מבצעים מגוון בדיקות מיקרוביאליות ע"פ שיטת USP איכותיות וכמותיות ביניהן בדיקת challenge test.
בדיקת challenge test היא הכלי המתאים ביותר לביסוס יעילות שימור אנטי-מיקרוביאלי נגד זיהומים.